Základní umělecká škola

Plzeň, Sokolovská 54

Ambito orchestr

Ambito orchestr pod vedením Jana Podroužka začal zkoušet v listopadu roku 2014. Samotnému založení „Ambita“ předcházela dlouhá cesta, která začala v roce 2007. V té době na Základní umělecké škole vznikla malá kapela s netradičním názvem „Pogrejvačka“. Na úplném začátku tvořilo kapelu pouze 7 členů. Postupem let se začal hudební soubor rozrůstat a z původních sedmi členů se na podzim roku 2014 rozrostl do podoby velkého orchestru, který při plné síle čítá 68 muzikantů. Tato velká proměna s sebou přinesla řadu změn. Mezi ně patří mimo jiné i možnost přípravy rozmanitějšího repertoáru, který není zaměřen pouze na jeden hudební styl, ale je možné realizovat skladby napříč všemi hudebními žánry. S proměnou obsazení a repertoáru přišla i změna názvu souboru. Z původní „Pogrejvačky“ vznikl již zmíněný „Ambito Orchestr“ (Ambito=melodie). Pod tímto názvem vystoupil orchestr poprvé 10. května 2015 v soukromém pivovaru v Letinech. Od té doby vystoupil orchestr na celé řadě koncertů a festivalů nejen po České republice, ale i v zahraničí. Během tří let své existence se Ambito orchestr zařadil mezi kvalitní orchestry Základních uměleckých škol, o čemž svědčí získání prvního místa v celostátní soutěži orchestrů v Litvínově 9. 6. 2017.

Více o nás najdete na našich webových stránkách nebo Facebooku

https://www.facebook.com/ambitocz    

www.ambito.cz

Dakso

Akordeonový soubor Dakso (dětský akordeonový soubor) byl založen Danou Šaškovou v srpnu roku 1998 na letním táboře v Mokrosukách. Za dobu své existence jím prošla celá řada akordeonistů, mimo jiné i současný dirigent Pavel Samiec. Počet členů akordeonového souboru se rok od roku neustále mění. Starší hráči odcházejí do velkého akordeonového souboru Universe a do Daksa zase přicházejí mladí nováčci. Na repertoáru souboru lze nalézt skladby různých období, charakterů i nálad. Dakso vystupuje na koncertech školy, soutěžích a nejrůznějších festivalech.

Octopus Band

Octopus Band je netradiční soubor různých nástrojů s 15 ti letou tradicí, kterým prochází mnoho malých, mladších i starších muzikantů. Soubor se  každý rok omlazuje a proměňuje pod vedením Markéty Kapustové. Jejich repertoár je velmi pestrý a vychází z chuti a možností mladých členů souboru. Všechny spojuje chuť, radost a nadšení z hudby. K flétnistům se postupně přidali žáci z bicího, klavírního a kytarového oddělení v milé spolupráci s učiteli těchto oborů.

Sborový zpěv

Výuka sborového zpěvu je pro žáky hudebního oddělení ZDARMA!!!

Sborový zpěv v naší ZUŠ vede paní učitelka Mgr. Zuzana Kuncová, která má s vedením sborů bohaté zkušenosti. Podílela se na vedení sborů v rokycanské ZUŠ, v současné době řídí sbor v ZŠ Jižní předměstí v Rokycanech, podílí se na vedení sboru v DJKT a vede také sbor dospělých ZůziZů. Několik vět paní učitelky: "Sborový zpěv je celý můj život a ráda bych, aby duch společného zpívání v dětech stále rostl a sílil. Budu se snažit, abych dětem ukázala tu správnou cestu a aby si našly lásku ke sborovému zpívání".

V případě zájmu volejte: Mgr. Zuzana Kuncová, tel. 775 605 077

 

Spojený smyčcový orchestr

Spojený smyčcový orchestr vznikl sdružením smyčcového souboru ZUŠ Bedřicha Smetany, který vedl Jan Rezek a smyčcového souboru ZUŠ Sokolovská pod vedením Jany Lejčkové. Takto vzniklo početnější hudební těleso, které může realizovat náročnější a zajímavější program. Orchestr hraje hudbu napříč žánry od barokních po soudobé skladatele. Pravidelně doprovází talentované sólisty a účastní se charitativních koncertů. Orchestr můžete vidět a slyšet na nejrůznějších pódiích, např. v Měšťanské besedě, Západočeském muzeu a na dalších místech v celém Plzeňském kraji.

Universe

Akordeonový soubor UNIVERSE Akordeonový soubor Universe založil dirigent Václav Soubusta v roce 1996. Členy souboru jsou převážně absolventi a pedagogové ZUŠ a absolventi Západočeské univerzity v Plzni. První samostatné CD akordeonového souboru Universe s názvem UNIVERSE, které vyšlo v roce 2009, obsahovalo vážné i populární skladby české i zahraniční, např. Violentango Astora Piazzolly a Full-stop a Tarantellu Radka Dlouhého. Repertoár souboru se průběžně mění a rozšiřuje, objevují se nové žánry a autoři. V době, kdy vychází druhé CD s názvem UNIVERSE 2014, plné známých populárních i filmových melodií, je v repertoáru souboru již řada nových, žánrově odlišných skladeb.