Výtvarný obor

Výtvarné oddělení naší školy nabízí žákům a studentům od 5 do 26 let pestrou nabídku vzdělávání a orientace v různých technikách a směrech. Zaměřujeme se na malbu temperami, olejovými barvami a křídami. Dalším oblíbeným odvětvím je keramická tvorba. Zabýváme se také loutkovým divadlem a v posledních letech dokonce tvorbou loutkových a animovaných filmu.

Žáci se se svou tvorbou účastní soutěží a výstav, na kterých se jim podařilo získat mnoho ocenění. V roce 2002 bylo v soutěži (vypisované MŠMT) základních uměleckých škol oceněno 18 našich žáků a 3 skupinové projekty.

Výtvarné oddělení každoročně prezentuje práce žáků výstavou v některé z plzeňských galerií.

Nabízíme žákům mnoho mimoškolních akcí - výletů za uměním a soustředění. Nejoblíbenější akcí je již pravidelně pořádané týdenní letní soustředění v Domaslavi nedaleko Bezdružic.

Učitelé z výtvarného oddělení kladou důraz na individuální a přátelský přístup k žákům. Pro rodiče pořádají tzv. týdny otevřených dveří, kdy mohou rodiče přijít na hodinu s dětmi společně tvořit.